БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Макрон во посета на Хрватска за зајакнување на врските

Макрон синоќа пристигна во прва официјална посета на Хрватска, земјата која сака да го зајакне своето членство во Европската унија, со која Франција се подготвува да претседава. Шефот на француската држава ќе остане дваесет часа во Загреб пред да замине за Рим, каде што ќе потпише француско-италијански договор и утре ќе се сретне со папата Франциск.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close