Дописници СветЕвропа

Макрон бара „прошка“ од „Харките“ во име на Франција и најави „закон за признавање и репарација“

„Нема да заборавиме“, увери претседателот, инсистирајќи на „долгот“ на Републиката наспроти нејзините „деца“, жртви на „воено напуштање“ и „злоупотреба на семејствата“ по војната во Алжир, јави дописникот на МИА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close