КултураКултура.Портал

Македонско сонце насликано на вратоврската на претседателот Пендаровски

Интерактивна ликовна работилница денеска беше одржана во галеријата „КО-РА“ во домот на култура „Кочо Рацин“ во Скопје, во рамки на изложбата на студентката Вероника Љоровска, на која присуствуваше и претседателот на државата Стево Пендаровски, заедно со сопругата Елизабета.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close