КултураКултура.ПорталКултура.СлајдерОпштество

Македонски фестивал во Маниса

Во турскиот град Маниса од 13 до 15 мај се одржа македонски фестивал, со настапи на фолклорни групи и познати интерпретароти на народната македонска музика пред наши иселеници во Турција. На фестивалот присуствуваше владина делегација предводена од министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, а остварени се и средби со македонски здруженија во Турција.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close