БизнисБизнис.ПорталЕкономија

Македонски компании од прехранбената индустрија на Б2Б средби во Полска

Агенцијата за странски инвестиции и промоција на извозот со поддршка на економскиот советник за Полска, амбасадорот Илија Псалтиров, во соработка со стопанските комори од земјата и Македонската асоцијација на преработувачи МАП, Агенцијата за инвестиции и трговија од Полска и Полско-балканската трговска комора вчера организираше Македонско-полски Б2Б настан во Варшава, Полска.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close