0_Web_Актуелно0_МИА Истражува.ПорталДописници МКДКултураКултура.СлајдерТема

Македонски жезол, жртвеник, скиптар и други археолошки предмети на светската изложба „Првите кралеви на Европа“ во Њујорк

Деветнаесет македонски археолошки кралски предмети кои датираат од 6000 година пред нашата ера, ќе бидат претставени на светската изложба „Првите кралеви на Европа“ која денеска ќе биде отворена во Институтот за древни студии во Њујорк.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close