Дописници СветХроникаХроника.Портал

Македонски државјанин уапсен на преминот Морина со 39 илјади евра и опрема за криптомонети

Македонски државјанин е уапсен на граничниот премин Морина на албанско - косовската граница, откако кај него се пронајдени непријавени 39 илјади евра и опрема за производство на криптомонети.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close