КошаркаСпорт

Македонските јуниорки немоќни против Украина на Европското кошаркарско првенство

Македонската женска јуниорска кошаркарска репрезентација ја продолжи серијата порази на Европското првенство Б дивизија во Софија, откако попладнево загуби од Украина со 91:47.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close