СпортФудбал

Македонските фудбалери ја чекаат жрепката за мундијалскиот бараж

Македонската фудбалска репрезентација денеска со жрепка во седиштето на ФИФА во Цирих ќе ги добие противниците за потенцијално двата бараж натпревара кои ги делат „црвено - жолтите“ од историски мундијалски пласман и настап на Светското првенство 2022 во Катар.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close