0_Спорт.ПорталРакометСпорт

Македонските ракометни кадети втор пат поуспешни од Грција

Македонската машка кадетска ракометна репрезентација триумфираше денеска над Грција со 27-26 во вториот контролен натпревар против истиот противник во рамки на подготовките за настап на претстојното Европско првенство во Б дивизијата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close