0_Спорт.ПорталРакометСпорт

Македонските ракометарки останаа без четвртфинале на Светското јуниорско првенство

Македонската женска ракометна репрезентација до 18 години не успеа да се пласира во четвртфиналето на Светското јуниорско првенство што се одржува во Скопје, откако вечерва во завршниот натпревар од групната фаза загуби од Исланд со 25-22 (13-10).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close