0_Спорт.ПорталОстанатоСпорт

Македонските кадети поразени од Бугарија на Балканското одбојкарско првенство

Македонската машка кадетска одбојкарска репрезентација не успеа да се пласира во полуфиналето на Балканското првенство во Нови Сад, откако вечерва во решавачкиот натпревар загуби од фаворитот Бугарија со максимални 3:0 во сетови (25:11, 25:19, 25:14).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close