Дописници СветКултураКултура.Портал

Македонските и бугарските поети заедно ги претставија своите дела во КИЦ на Северна Македонија во Софија

Сп посебен интерес помина промоцијата на новата книга на поетот, јавен деец и поранешен амбасадор во Бугарија Марјан Ѓорчев „Создавање“, што се одржа во салата на КИЦ на Северна Македонија во Софија, јави дописникот на МИА од Софија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close