Дописници МКДОпштествоПолитика

Македонските иселеници во матичната книга на родени ќе може децата да ги запишуваат со сертифицирана копија на извод

Македонските иселеници во матичната книга на родените ќе може децата да ги запишуваат со сертифицирана копија на извод верификуван со апостил печат, информираше за МИА, Алберт Деде, посебен советник во кабинетот на министерот задолжен за дијаспора, Џемаил Чупи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close