КултураКултура.ПорталКултура.Слајдер

Македонскиот џез-состав „Сетстат“ вечер ќе одржи концерт во Софија

Познатиот македонски џез-состав „Сетстат“, којшто свири современ џез, вечер ќе одржи концерт на сцената на „Софија лајв клуб“, информира Културно-информативниот центар на Северна Македонија во Бугарија, јави дописникот на МИА од Софија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close