0_Спорт.ПорталРезултатиФудбал

Македонската футсал репрезентација до 19 години поразена од Црна Гора

Македонската репрезентација составена од футсалци до 19 години, вечерва загуби од соодветната селекција на Црна Гора со 2:0.

Гибралтар, 2 ноември 2021 (МИА) – Македонската репрезентација составена од футсалци до 19 години, вечерва загуби од соодветната селекција на Црна Гора со 2:0.

Натпреварот беше прв за „црвено-жолтите“ на квалификацискиот турнир во Гибралтар за пласман во Елитната фаза квалификации за Европско првенство.

Стрелци на погодоците за беа Тафиќ во 24. минута и Љешковиќ во 35. минута.

Македонците на овој дуел имаа 24 обиди, девет од нив завршија во рамките на голот, додека противникот имаше двојно повеќе обиди.

Утре македонскиот национален тим ќе игра со домаќинот на турнирот, селекцијата на Гибралтар кој вчера загуби од Црна Гора со 6:3. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close