0_Македонија.ПорталОпштествоПолитика

Македонската медицинска студентска асоцијација ќе биде домаќин на 71-то Генерално собрание на ИФМСА

Македонската медицинска студентска асоцијација – ММСА ќе биде домаќин на 71-то Генерално собрание на Интернационалната федерација на медицински студентски асоцијации – ИФМСА, што ќе се одржи од 1 до 7 март годинава во Охрид. Кандидатурата да биде домаќин на овогодинешното Генерално собрание на ИФМСА, кое ќе се одржи под мотото: „Преживеј. Напредувај. Трансформирај. Градење подобри услови за ранливи жени и адолесценти“, организацијата ММСА ја доби со поддршка на претседателот Стево Пендаровски, кој денеска во неговиот Кабинет оствари средба со претставници на ММСА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close