0_Спорт.ПорталСпортФудбал

Македонија ЃП се раздели со тренерот Таневски

Екипата на Македонија ЃП ќе ги продолжи настапите во Првата македонска фудбалска лига со нов тренер, откако Александар Таневски поднесе оставка на должноста шеф на стручниот штаб.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close