0_Магазин.ПорталАвтомобили

Македонец со идеја за ново, електрично „Југо“

Македонскиот дизајнер Дејан Христов, инспириран од култниот статус на возилото, замисли нова верзија на овој едноставен градски автомобил со електричен погон. Со оглед на тоа што сѐ уште може да се види на патиштата, современата изведба треба да сподели и нешто повеќе од својот претходник.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close