0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.Портал

Маж украл патнички авион во Италија, го пресретнал француски ловец

Пред да влезе во францускиот воздушен простор, авионот помина низ неколку зони на забранети летови - поморската база во Тулон, која е домашно пристаниште на француските подморници за нуклеарни напади и аеродромот во Ница - Азурниот брег. Затоа властите го затворија воздушниот простор над Ница на околу 30 минути.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close