0_Web_Актуелно0_МИА Истражува.ПорталДописници МКДМИА ИстражуваОпштински вестиРепортажа

Магија и мистерија на пештерите крај Тиквешко Езеро, најголема закана се трагачите по закопано богатство

Магијата и мистеријата на пештерите крај Тиквешко Езеро се значаен потенцијал за развој на спелео туризам во Тиквешко, кое располага со бројни спелеолошки објекти. За една од тиквешките пештери во минатото дури беа заинтересирани странски инвеститори, да инвестираат во пештерата и да ја преуредат во угостителски објект како туристичка атракција.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close