0_Магазин.ПорталЗдравјеМагазин

Луѓето зиме губат коса поради недоволно витамин Д

Од генетската предиспозиција до фактори како што се стресот, хормоналната нерамнотежа и недостатокот од витамини - сѐ тоа може да предизвика губење на косата. Витамините се клучни за одржување на здравјето на телото, па здравјето на косата не е исклучок.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close