0_Web_Актуелно0_МИА Истражува.ПорталБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономијаИнтервју

Лучиќ: Македонскиот телекомуникациски пазар е развиен и има голем човечки потенцијал

Поседуваме големо искуство, а во Македонија затекнавме особено развиен и уреден пазар, како и голем човечки потенцијал во областите кои што нам ни се потребни, вели во интервју за МИА Владимир Лучиќ, генерален директор на Телеком Србија, која што преку МТЕЛ почна со работа на македонскиот пазар. Лучиќ истакнува дека влезот на трет оператор ќе има поволно влијание на пазарот со намалување на цените и подобрување на услугите. Во интервјуто говори за соработката со институциите, локалниот тим со кој што стартуваат со работа, плановите за во иднина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close