БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Лутовац: Со меѓупартиски дијалог без европратеници, власта испраќа порака до своите гласачи

Претседателот на опозициската Демократската партија (ДС), Зоран Лутовац денеска во Белград оцени дека меѓупартискиот дијалог без посредство на европратениците служи да се испрати порака до мнозинството гласачи дека актуелната власт самостојно носи одлуки, без предлози од преставниците на Европскиот парламент, јави дописникот на МИА од Белград.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close