0_Web_АктуелноСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Лула и натаму со уверлива предност пред Болсонаро во пресрет на претседателските избори во Бразил

Во предизборните анкети Лула има поддршка од 47 отсто од гласачите, додека за Болсонаро изјавиле дека ќе гласаат 28 отсто од избирачите. Во мај, анкетите покажуваа дека соодносот во рејтингот беше речиси идентичен со водство на Лула од 48 проценти доверба, наспроти Болсонаро кој имаше 27 отсто рејтинг меѓу Бразилците со право на глас.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close