КултураКултура.ПорталКултура.Слајдер

Луковска-Дончиќ и Благоја Куновски-Доре добитници на „Златен објектив“

Филмската монтажерка Олга Луковска-Дончиќ и филмскиот критичар Благоја Куновски-Доре се годишните добитници на наградата „Златен објектив“, што ја доделува Кинотеката.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close