ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Лукашенко: И Украина распоредува војска во близина на границата со Белорусија

Претседателот на Белорусија, Александар Лукашенко изјави дека Украина распоредува војници во близина на белоруската граница

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close