ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Лукашенко: ЕУ одбива да разговара за судбината на 2.000 мигранти

Белорускиот претседател Александар Лукашенко денеска изјави дека Европска Унија одбива да разговара за судбината на 2.000 мигранти кои се блокирани во Белорусија, а сакаат да заминат во Европа

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close