ЕвропаЕвропа.ПорталРуско-украинска кризаСвет.Слајдер

Лукашенко го обвини Киев дека провоцира судир, пресретнати ракети истрелани кон Белорусија

-Не провоцираат. Морам да ви кажам дека пред неколку дена од Украина се обидоа да гаѓаат воени цели во Белорусија. Фала му на Бога, нашиот противвоздушен систем „Панцир“ ги пресретна сите ракети истрелани од украинските сили, рече Лукашенко.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close