0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Лукашенко: Војна во Европа е можно само доколку Западот ги нападне Белорусија или Русија

„Дали ќе има војна или не“? праша реторички Лукашенко за време на неговото денешно обраќање до нацијата, и самиот  одговори: „Да, ќе има. Но само во два случаи. Доколку се изврши директна агресија врз Белорусија. И второ... доколку нашиот сојузник Русија биде директно нападната“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close