ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Лукашенко: Белорусија купи од Русија ракетни системи С-400 и ракети „Искандер“

„Се договоривме со рускиот претседател Владимир Путин“, изјави Лукашенко, а пренесе неговата прес-служба на каналот Телеграм.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close