СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Лојд Остин: Евентуален одговор на САД на дејствијата на Русија по однос на Украина ќе биде усогласен со меѓународната заедница

Остин, кој е во посета на Јужна Кореја, ја повика Москва да биде транспарентна во врска со трупањето руски војници долж руската граница со Украина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close