0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Лојд Остин во Киев: Русија е пречка за мирот во источна Украина

Повторно ја повикуваме Русија да ја прекине окупацијата на Крим и да престане да ја одржува војната во источна Украина, да ги прекине своите дестабилизирачки акции во Црното Море и на границите на Украина, рече Остин на средбата со својот украински колага, министерот за одбрана Андриј Таран.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close