0_Спорт.ПорталКошаркаСпорт.Слајдер

Лос Анџелес клиперс инвестира две милијарди долари во сопствена сала

мериканската професионалната кошаркарска екипа Лос Анџелес клиперс, во обид да излезе од сенката на многу попопуларниот градски ривал Лос Анџелес лејкерс, почна со изградба на сопствена сала во Инглвуд. Според најавите, салата со капацитет од 18.000 седишта ќе биде подготвена за вселување до почетокот на сезоната 2024/25.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close