БизнисСветСвет.Портал

Лос Анџелес ги затвора изворите за нафта во градот

Илјадници активни бунари се наоѓаат во густо населени населби (каде што најчесто луето се со ниски приходи), веднаш до училишта, домови, паркови, трговски центри или гробишта. Жителите и еколошките активисти долго време водат кампања за нивно отстранување, велејќи дека тие претставуваат опасност по здравјето.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close