Посетете ја новата веб страна на МИА
0_Спорт.ПорталСпортФудбал

Лорис израмни рекорди во француската репрезентација

Голманот Уго Лорис повтори рекорд во француската репрезентација.

Доха, 4 декември 2022 (МИА) – Голманот Уго Лорис повтори рекорд во француската репрезентација.

Фудбалерот кој е член на Тотенхем се најде во почетниот состав за натпреварот од осминафиналето на Светското првенство со Полска. Ова е негов 142. натпревар за репрезентацијата. Толку има само Лилијан Турам.

Исто така, Лорис се израмни со Тиери Анри и Фабиен Бартез во натпреварите на светските првенства – по 17. Никој друг во историјата на Франција нема толку одиграни мундијалски натпревари.

Лорис успешно го чува голот и на полувреме неговата репрезентација води со 1:0. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close