0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Лорер: Четиринаесетти декември не е реалистичен рок за постигнување целосен договор со Северна Македонија

Даниел Лорер од коалицијата „Промената продолжува“, кој се смета за најсериозен кандидат за министер за надворешни работи во новата влада во Софија, изјави за „БТВ“ радио дека 14 декември не е реалистичен рок за постигнување на целосен договор со Северна Македонија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close