БалканДописници Свет

Лончар: Протестите пред домовите на лекарите се невидена дрскост

Српскиот министер за здравство, Златибор Лончар, по повод синоќешните протести на противниците на мерките за заштита од коронавирус пред зградите во кои живеат лекари во Белград и Ниш изјави дека станува збор за „невидена дрскост“, јави дописникот на МИА од Белград.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close