ЕвропаЕвропа.ПорталРуско-украинска кризаСвет.Слајдер

Лондон ја предупреди Русија на последици од каква било употреба на нуклеарно оружје

Шефот на британската дипломатија Џејмс Клеверли денеска во вторникот изјави дека мора да се запре серијата стратешки грешки на рускиот претседател Владимир Путин и дека секоја употреба на нуклеарно оружје ќе доведе до последици

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close