0_Web_АктуелноБалканСвет.Слајдер

Локални избори во Косово

На денешните избори за градоначалници и советници во општински собранија, право на глас имаат 1.885.448 избирачи, кои ќе гласаат за градоначалници и 1.002 советници за 38 општини.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close