ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Локални избори во Италија

Гласачките места се отворени за локалните избори во недела и понеделник во 1.192 општини низ Италија, вклучувајќи ги и четирите најголеми градови - Рим, Милано, Неапол и Торино.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close