Дописници МКДОпштински вести

Локалната самоуправа го поддржува бојкотот на наставата во гостиварската гимназија

Општина Гостивар бара да се продолжи со настава на турски јазик во три паралелки во гимназијата и Министерството за образование и наука да ја повлече одлуката за укинување на една паралелка во прва година. Ваквиот заклучок дојде по средбата на наставниците од средното општинско училиште и градоначалникот на општина Гостивар.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close