Дописници МКДОпштински вести

Ловџиите од Македонска Каменица подготвено ја дочекуваат сезоната 2021/2022

Каменичките ловџии подготвено ја дочекуваат ловната сезона 2021/2022 која стартува претстојната недела. Сезоната, како како што информираа од Ловното друштво „Каменица Саса", почнува со лов на дива свиња.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close