0_Web_АктуелноБалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Личната потрошувачка на населението во Албанија во првиот квартал зголемена за 8,6 отсто

Централна банка на Албанија денеска објави дека личната потрошувачка на населението во првиот квартал од годината е зголемена 8,6 отсто, што е последица на зголемувањето на вработеноста и на платите, намалувањето на ограничувањата за движење, како и на поволните финансиски услови и кредитниот раст

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close