ЕвропаСвет.Слајдер

Литванија ја зајакнува безбедноста на границата со Белорусија

Министерот за внатрешни работи на Литванија Агне Билотаите денеска во Вилнус најави зголемување на војниците за поддршка на граничната полиција, во чии рамки ќе се додаваат до 64 војници дневно.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close