ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Литванија почна да поставува метална ограда на границата со Белорусија

„Првично оградата ќе биде поставена на најпроблематичните делници од границата, во должина од околу 100 километри, и до крајот на оваа година на нив ќе биде поставена бодликава жица “, се вели во соопштението.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close