ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Литванија планира да прогласи вонредна состојба на границата со Полска

Владата на Литванија денеска соопшти дека ќе побара од Парламентот да прогласи вонредна состојба на границата со Полска.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close