0_Спорт.ПорталСпорт.СлајдерФудбал

„Лист, камен, ножички“ место традиционалната судиска паричка во руското првенство

Натпреварот од осмото коло во руското фудбалско првенство меѓу екипите на Крилја Совјетов и Ростов донесе попладнево оригинална жрепка со која беше утврдено кој од двата тима ќе го изведе почетниот удар, а кој ќе ја одбере страната од теренот на која ќе го игра првото полувреме.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close