0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштествоПолитика

Линхарт за МИА: Рестрикциите за невакцинираните против Ковид-19 ја зголемуваат подготвеноста на луѓето за вакцинирање

Сите сме силно погодени од пандемијата на Ковид-19 и ставот на австриските власти во моментот е дека треба да се охрабрат граѓаните да се вакцинираат, бидејќи вакцинацијата на што повеќе луѓе е вистинскиот пат, вели австрискиот министер за европска и меѓународна соработка Михаел Линхарт во интервју за МИА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close