0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_МИА Истражува.ПорталВидео изјаваИнтервјуМакедонија.Слајдер

Линхарт за МИА: Исклучително важно е преговорите за членство на Северна Македонија во ЕУ да почнат во декември

Процесот на проширување на Европската Унија и членството на земјите од Западен Балкан е од апсолутна важност за Австрија, бидејќи Европа не е комплетна се додека државите од регионот не станат членки на ЕУ, изјави австрискиот министер за европска и меѓународната соработка Михаел Линхарт во интервју за МИА.

Back to top button
Close
Close